Panel používateľa

Premium deka Merino MY MEMI Pearl - Cream

Premium deka Merino MY MEMI Pearl - Cream

100% prírodná vlna merino.

54,90 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: MEMI

Ovečky Merino žijú v extrémnych podmienkach. Prežívajú teploty od -20 až +30°C. V takýchto podmienkach by naše ovečky neprežili. Vďaka skvelým vlastnostiam vlny merino sú však dobre prispôsobené na ťažké podmienky. V zime nezamrznú a keďže je táto vlna priedušná, tak v lete ich ochráni pred prehriatím.

Merino vlna má úplne inú štruktúru ako obyčajná tradičná vlna. Tradičné vlnené vlákna sú hrubšie a pri kontakte s pokožkou pichajú. Merino vlákna sú tenké a elastické, pri kontakte s pokožkou je deka veľmi príjemná, nehryzie, je mäkká, ľahká a jemná.

Príroda je najdokonalejšia! Žiadny iný materiál nebude taký teplý a funkčný.

Merino vlna sa odporúča najmä na chladnejšie obdobie, avšak vďaka svojej priedušnosti ju oceníte celoročne.

Vlastnosti merino vlny:

1. 100% prírodná - merino vlna sa získava z oviec žijúcich v prírodnom a ekologickom prostredí.

2. 100% biologicky odbúrateľný - merino vlna sa v pôde prirodzene rozloží v priebehu niekoľkých rokov.

3. Prirodzene priedušné - je to jedno z najviac priedušných vlákien. Vlákna z merino vlny môžu absorbovať veľké množstvo vlhkosti a potom ju vytiahnuť z pokožky, aby sa odparili do vzduchu.

4. Termoregulácia - pomáha udržiavať teplo, keď je zima, a v lete bráni prehriatiu tela. Toto je obzvlášť dôležitá funkcia pre malé deti, ktoré ešte nemajú dobre vyvinutú schopnosť termoregulácie, a preto sa ich telo rýchlejšie ochladzuje, ale tiež sa rýchlejšie zahrieva.

5. Odvádza vlhkosť - Merino vlna môže absorbovať vlhkosť. Na povrchu vlákien vlhkosť kondenzuje, ale vyparuje sa. Aj keď je prikrývka vlhká, dieťa ju nebude cítiť. AJ preto sa merino vlna využiva pri výrobe funkčného oblečenia pre športovcov.

6. Odolné voči pachom - prikrývku je možné prať veľmi zriedka. Merino vlna absorbuje vlhkosť, čo tiež znamená, že absorbuje pot. Merino vlna absorbuje aj pachové častice z potu, ktoré sa uvoľňujú až po umytí.

7. Ohňovzdorná - vnútorná chemická štruktúra vlny robí z vlny prirodzenú plameňovú odolnosť. Kým sa bavlna vznieti pri 255 ° C, teplota musí dosiahnuť 570 - 600 ° C predtým, ako sa vlna vznieti. Vlna sa nikdy neroztaví, takže sa v prípade núdze nelepí na pokožku.

8. Chráni pred UV žiarením - Merino vlna ako prírodné vlákno absorbuje UV žiarenie a poskytuje ochranu pred slnkom. Vďaka tomu je dobrou voľbou pre prechádzky vonku.

9. Je antialergická a antibakteriálna - ovčie vosky majú antialergické vlastnosti, odpudzujú tiež prach a roztoče.

10. Prirodzene odolná - Na mikroskopickej úrovni je každé merino vlákno ako stočená pružina, ktorá sa po ohnutí vráti do svojho prirodzeného tvaru. Vďaka tejto vlastnosti si výrobky z merino vlny zachovávajú svoj tvar.

11. Odolné voči škvrnám - vlákna z vlny Merino majú prírodnú ochrannú vonkajšiu vrstvu, ktorá zabraňuje absorbovaniu škvŕn. A pretože merino vlna nevyrába statickú elektrinu, priťahuje menej prachu a nečistôt.

Spánok pod výrobkami zo 100% merino vlny je obzvlášť efektívny a príjemný - merino reguluje teplotu spiaceho dieťaťa, ktorá je dôležitá pre pokojný spánok.

Rozmery: 80 x 100 (+/- 4 cm)

Zloženie: 100% prírodná merino vlna

Priadza je certifikovaná podľa normy OEKO-TEX 100.

Starostlivosť: Deka z merino vlny sa môže prať veľmi zriedka. Perte ručne alebo v práčke s použitím programu na vlnu (jemný vlnený program s nízkymi otáčkami (200 otáčok/min)). Na inom programe ako je ten určený na vlnu neperte! Na pranie používajte prostriedok určený na vlnu. Nesušte v sušičke ani na radiátore.

Vlna by sa nemala prať, pokiaľ to nie je potrebné. Deku z merino vlny stačí vetrať. Vlna má samočistiacu schopnosť..

Prihlásenie