Panel používateľa

Laurel Berry Soap 160g

Laurel Berry Soap 160g

100 % prírodné mydlo

15,50 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: LUXURIE´S COSMETICS

Pre detičky: svojim prírodným zložením je vhodné na citlivú a ekzematickú pokožku dieťaťa. Mydlo neobsahuje žiadne prídavné látky, či umelé parfumy, hlavnými zložkami sú vavrínový a olivový olej. Vavrínový olej má antiseptické účinky, pôsobí proti hubám a baktériám a olivový olej napomáha udržiavať detskú pokožku vláčnu. 

Pre mamičky: Toto mydlo má priaznivé účinky na pleť a vlasy (vyživuje, hydratuje). Zadržiava v pokožke vodu, čo je dobré pre spomalenie tvorby vrások. Po použití klasických čistidiel je pleť vysušená, no po tomto mydle nie. Pleť zjemňuje a takisto podporuje hojenie rán a kožných infekcií. Veľmi priaznivo pôsobí pri akné a ekzéme, dokonca lieči psoriázu. Dokonale čistí pokožku, preto sa nazýva aj „mydlom čistoty". Zabraňuje opakovanému premastňovaniu, čo je neoceniteľné pre mastný typ pleti a tým zmierňuje akné. Značne prekrvuje pokožku a to aj vlasovú, čím pomáha zlepšovať prietok krvi k vlasovým folykulám a tak zmierňuje aj vypadávanie vlasov a dodáva im lesk. Mydlo je tiež vhodné pri holení (nie len pre maminky, ale aj oteckov :-)). Po oholení s týmto mydlom sa nemusíte obávať suchej a podráždenej pokožky. Pokožka je kľudná, vláčna a nie je potrebné ju ani nakrémovať. Maminky, určite ho vyskúšajte aj pri holení nôh! :-)

Zhrnutie:

  • má dokonalé čistiace vlastnosti
  • vyživuje a hydratuje (spomaľuje tvorbu vrások)
  • podporuje hojenie rán a kožných infekcií
  • lieči kožné ochorenia ako sú ekzém, lupienka alebo psoriáza
  • má antiseptické účinky - pomáha pri liečbe akné
  • prekrvuje pokožku (aj vlasovú- zabraňuje tak vypadávaniu vlasov)
  • ideálny na holenie 

Zloženie: 40 % vavrínový olej, 50 % olivový olej, voda, prírodná sóda na zhutnenie

Výroba: Tento produkt sa nevyrába priemyselne, ide o tisíce rokov starý výrobný postup.  Postup sa dedí z generácie na generáciu. Jedinými surovinami pre výrobu, sú olivový olej získaný tradičnou ručnou výrobou, špeciálny vavrínový olej, voda a prírodná sóda na zhutnenie.
Ide o prastarý výrobok vojnou zmietanej Sýrie. Aby sa tekuté oleje premenili na tuhé mydlo, pridáva sa prírodný hydroxid sodný alebo draselný. Ich reakciou vzniká polotekutá hmota, ktorá sa vylieva a po vytuhnutí sa rozreže na kocky . Tie sa orazia pečaťou a odložia na 8-12 mesiacov. To je doba kým dozrieva. Čím tmavšie mydlo, tým je vyzretejšie. Na suchom mieste ho možno uchovať mnoho rokov bez toho, aby sa znehodnotilo. 

 

Prihlásenie